به نام الله، یکی از مشکلاتی که هر روز با اون سرکار داریم اینه که میبینیم اطرافیان و بقیه اون چیزی که ما میخوایم نیستن و امروز میخوام بگم چطور باید کاری کنیم که بقیه اون طوری که ما میخوایم باشن!

برای اینکه بقیه تغییر کنن باید از خودمون شروع کنیم، اون چیزی که ما تو اطرافمون میبینیم حاصل فکر و رفتارهای قبلی خودمونه و یادتون باشه اون چیزی که الان هستیم حاصل گذشتست و اگر الان عوض بشیم اطرافمون رو طور دیگه ای میبینیم! شاید این جملات رو قبلا شنیده باشید :

جهان هرکس به اندازه بینش اوست.

فرد درون آینه را تغییر بده ، دنیات تغییر میکنه!

اگر میخوای سایه ات تغییر کنه، باید خودتو تغییر بدی.

اگه امتحانی هم شده سعی کنیم خودمونو طوری که دوست داریم تغییر بدیم میبینیم بقیه هم کم کم اون طوری که میخوایم میشن، نه اینکه بقیه تغییر کنند!! آدما در زندگی مواقع مختلفی دارن مثلا یک ساعت از روز عصبانی هستن، دو ساعت خوشحال هستن، یک رب خسته هستن و …. این باعث میشه اون موقعی که مناسب هست باهاشون سروکار داشته باشین و این باعث میشه با اون رفتار خوبه مواجه بشیم.

خودمون را ببخشیم و دوست داشته باشیم!

یکی از مشکلاتی که هست اینه که بقیه هم مارو ببخشن ما خودمونو نمیبخشیم! ما باید خودمون رو ببخشیم و دوست داشته باشیم، اگه خودمون رو دوست داشته باشیم و از خودمون قدردان باشیم خودمون رو لایق بهترین ها میدونیم و اگر اشتباهی هم ازمون رخ بده ارزش خودمون رو بالاتر از اون میدونیم پس سعی میکنیم به اون اشتباه تن ندیم، اینطوری دیگه سعی میکنی از خودت و بقیه عیب جویی نکنی چون خودتو دوست داری…

الهم عجل لولیک الفرج